Valníkové nadstavby CS Cargo pre Pivovary Topvar

CS Cargo pre Pivovary Topvar

Spoločnosť AUTO-IMPEX, autorizovaný predajca značky IVECO, zrealizovala hneď v prvom štvrťroku 2013 veľký kontrakt na 35 vozidiel. Flotilu si objednala spoločnosť C.S.CARGO Slovakia na distribúciu produktov svojho zákazníka Pivovary Topvar.

Nákup 35 vozidiel IVECO výrazne posilní potenciál skupiny C.S.CARGO na Slovensku. Investícia súvisí s úspechom vo výberovom konaní na zabezpečenie rozvozu piva z ďalších troch distribučných centier spoločnosti Pivovary Topvar k odberateľom.

Pre značku IVECO sa rozhodla spoločnosť C.S.CARGO Slovakia, a.s., z viacerých dôvodov. Podľa Michala Horáka, generálneho riaditeľa, má IVECO v tomto segmente výborné dlhodobé referencie, dokázalo splniť všetky špecifické parametre jednotlivých vozidiel podľa potrieb ich zákazníka Pivovary Topvar, akceptovalo veľmi krátky termín dodania celej flotily vrátane nadstavieb a dôležitým kritériom bola tiež efektívnosť nákladov.

Modelový rad IVECO Eurocargo je vďaka svojej konštrukcii, manévrovacím schopnostiam a širokej palete rôznych verzií ako šitý na mieru súčasným potrebám a projektom spoločnosti C.S.CARGO Slovakia. Flotilu tvorí celkove 33 vozidiel Eurocargo v troch modifikáciách výkonu i užitočného zaťaženia. Desať z nich je vo verzii ML 75E16 (motor 118 kW/160 k, 6-stupňová manuálne ovládaná prevodovka) s nadstavbami od firmy Compaan s dvojstrannou zhrňovacou plachtou. Nadstavbu od toho istého výrobcu dostali aj dve 12-tonové Eurocargá ML 120E18P (134 kW/182 k). Väčšinu zákazky tvorilo 21 vozidiel Eurocargo ML 150E22P (160 kW/217 k, 6-stupňová prevodovka) s celkovou hmotnosťou 15 ton, ktoré majú nadstavby Hustra, pričom dve z nich sú vybavené aj hydraulickými čelami Dhollandia s nosnosťou 1500 kg. Všetky vozidlá majú common-railové motory Tector Euro 5 s technológiou SCR.
Okrem truckov Eurocargo sú vo flotile dva furgony IVECO Daily 35C15V s objemom skrine 12m3 s celkovou hmotnosťou 3,5 tony určené na rozvoz piva v meste.

Súčasťou kontraktu je zmluva na komplexný servis vrátane sledovania spotreby paliva a školenia vodičov zamerané na efektívny a hospodárny spôsob jazdy. Celý balík služieb garantuje AUTO-IMPEX.

Posila vo vozidlovom parku C.S.CARGO Slovakia bude rozvážať pivo Topvar, Šariš, Velkopopovický kozel a Pilsner Urquel. Nové vozidlá IVECO nasadia do prevádzky v najbližších dňoch. Čaká ich náročný distribučný pracovný režim – maximálne vyťaženie užitočnej hmotnosti, množstvo zastávok na vykladanie a opätovné štarty aj 50-krát za deň.

Slovenské C.S.CARGO pôsobí na trhu logistických a dopravných služieb od roku 2004. Spoločnosť sídli v Bratislave, prevádzkuje flotilu s viac než 260 vlastnými vozidlami a zamestnáva vyše 800 pracovníkov. C.S.CARGO Slovakia dosiahla v roku 2012 obrat vo výške 45 mil. eur (neauditovaný údaj). Je súčasťou skupiny C.S.CARGO, jednej z popredných logistických spoločností poskytujúcich komplexné dopravné a logistické služby v regióne strednej a východnej Európy.

zdroj: http://www.iveco.com/slovakia/press-room/tlacove-spravy/Pages/CSCargoprePivovaryTopvar.aspx 

späť Zdieľať